Denna annons är inte tillgänglig!
Sjukhusen i väster är en förvaltning inom Västra Götalandsregionen och består av fyra sjukhus –
Alingsås lasarett, Angereds närsjukhus, Högsbo närsjukhus och Kungälvs sjukhus. Cirka 3000 medarbetare arbetar varje dag hos oss för att ge en god och säker specialistsjukvård av högsta kvalitet.
Om vår verksamhet
Verksamhetens storlek möjliggör ett öppet samarbetsklimat, personligt engagemang, snabba beslutsvägar och ett nära och gott samarbete med våra vårdgrannar. Förbindelserna till Göteborg är goda.
Arbetsuppgifter
Som dietist deltar man tillsammans med övriga behandlare i ett behandlingsteam, dietisten utför sedvanliga dietistuppgifter avseende barn och ungdomar. Arbetet sker individuellt och i grupp. I arbetet ingår även samverkan, konsultationer och nätverksarbete med anhöriga och övriga vårdgivare, samt utvecklingsarbete på enheten och inom verksamheten. På mottagningen har vi förmånen att arbeta utpräglat teambaserat varför vi söker dig som trivs med denna arbetsform. Vi önskar även att du är van vid självständigt arbete.
Kvalifikationer
Legitimerad dietist.
Stor vikt kommer att läggas vid personlig lämplighet.
Villkor
Tjänsten avser timanställning under ett år.
Övrigt
Vi begär utdrag ur misstanke- och belastningsregistret på alla som erbjuds anställning inom Verksamhet Psykiatri.
Anställningsform | Tidsbegränsad anställning |
---|---|
Anställningens omfattning | Deltid |
Tillträde | Enligt överenskommelse |
Löneform | Månadslön |
Antal lediga befattningar | 1 |
Sysselsättningsgrad | 20% |
Ort | Kungälv |
Län | Västra Götalands län |
Land | Sverige |
Referensnummer | 2020/6020 |
Kontakt |
|
Facklig företrädare |
|
Publicerat | 2020-12-18 |
Sista ansökningsdag | 2021-01-10 |